Kaçkarlar’dan Karadeniz’e Bir Su Damlası – Ali Ethem Keskin

Ali Ethem KeskinGeçen hafta AKM’de ziyaret ettiğim Ali Ethem Keskin’in fotoğraf sergisini henüz ziyaret etmediyseniz, üzülerek söylemeliyim ki artık izleme şansınız olmayacak, çünkü ben blog’a yazana kadar 12 Ocak’ta başlayan sergi bugün itibariyle bitmiş bulunuyor. Şimdi sizlere neler kaçırdığınız anlatayım:)

Öncelikle Ali Ethem Keskin kimdir?
“Ali Ethem Keskin 1957 yılında Bursa’da doğdu. 1981 yılında University of Birmingham’da Elektrik ve Elektronik Yüksek Mühendisliği öğrenimini tamamladı. 1984 yılında İFSAK’a üye olarak fotoğraf çekmeye başladı. Ağırlıklı olarak sualtı fotoğrafçılığı konusunda çalışmalar yaptı. Türkiye’nin güzelliklerini ortaya çıkartmak ve çevre bilincinin yaygınlaştırılması amacı ile Atlas, Skylife, National Geographic, Aktuel, Country Homes, Sealife ve Hillsider gibi birçok dergide yazı ve fotoğrafları yayınlandı. Fotoğrafları 1995 yılından itibaren karma sergilerde yer alan sanatçı Ocak 1999’da İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde “Okyanus Yılı Ardından” temalı ilk kişisel sergisini açtı.” Bu özgeçmişi okuyunca insan bir hayranlık duyuyor :)


 Ali Keskin “Bir su damlasının Kaçkarlar’ın doruklarından Karadeniz’in derinliklerine uzanan yolda şahit olduğu doğal, kültürel ve tarihi guzellikleri fotoğrafa yansıtmaya çalıştım” demiş ve seçtiği temayı da çok başarılı bir şekilde fotoğraflara yansıtmış. Keskin, bir yıl boyunca farklı mevsimlerde defalarca Karadeniz’e gitmiş. Fotoğraflara bakınca Kaçkarlar’a gidesim, o tertemiz havayı koklayasım ve de tabiki fotoğraf çekesim geldi:)

İnternette bulabildiğim fotoğrafları ekliyorum. Daha güzelleri de vardı. Keşke ziyaret edebilseydiniz

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>